четвер, 12 грудня 2013 р.

Підсумково - узагальнюючий урок на тему "Послідовне і паралельне зєднання провідників"

              Мета: навчитись моделювати фізичні явища і процеси, скласти і дослідити віртуальні
                         електричні кола, систематмзувати і узагальнити знання про електричний струм.
              Обладнання: кабінет інформатики, сайт Phet .

                                        Хід уроку.
              1. Скласти електричне коло, приєднавши послідовно лампочки або резистори.
                  Заміряти силу струму, напругу в різних ділянках кола,зробити висновки.
              2. Додати до кола інші навантаження, дослідити проходження струму.
              3. Скласти коло з паралельним зєднанням провідників.
                  Заміряти силу струму, напругу в різних  ділянках, зробити висновки.
              4. Обговорення  результів та висновків:
                -Що навчились робити під час віртуальної лабораторної роботи?
                -Яка з фізичних величин є однаковою для послідовного зєднання ?
                -Яка з фізичних величин є однаковою для паралельного зєднання ?
                - Які переваги має паралельне зєднання
                - Яких правил треба дотримуватись під час роботи в реальних елекртичних колах ?
                -  Навіщо нам знати закони електричного струму ?
                - Що було б, якби не було електричного струму ?
                - Чи правда що єгипетські фараони і жреці використовували електричний струм і 
                  знали його закони ?
                - Чи сподобався вам сьогоднішній урок і чому ?
              5. Домашнє завдання : Blogger: фізика і я.
                

вівторок, 10 грудня 2013 р.

Віртуальна лабораторна робота

             Паралельне і послідовне зєднання провідників використовується на практиці надзвичайно широко. Тому знання законів розподілу струмів і напруг при таких зєднаннях необхідні всім, а не тільки фахівцям в галузі електроенергетики.Особливо хлопцям- майбутнім елекрикам, механікам, шоферам, і всім тим, хто хоче самостійно сконструювати електроприлад, виготовити ялинкову гірлянду чи змонтувати освітлювальну мережу у власному будинку. Ми з учнями 9 класів вже виконали лабораторні роботи в кабінеті фізики. Пропоную учням підготуватися до віртуальної лабораторної роботи на повторення та узагальнення по темі послідовне та паралельне зєднання провідників.
            Ви вже записали на електронні носії папку "Нові електричні кола". Потренуйтесь в складанні  віртуальних кіл та та вимірюванні фізичних величин I, U, R. Виконайте завдання та дайте відповідьна такі питання:
1. В  лабораторній роботі учень зібрав неправильно коло,помінявши місцями  амперметр і вольтметр:
-чибуде горіти лампочка?
-що покажутьприлади?
-який прилад може вийти з ладу?
2. Зберіть схему електропроводки в кімнаті, передбачивши наявність електролампочки, вимикача і двох розеток для ввімкнення споживачів.
             Відповіді надсилайте на блог, або оформіть в робочий зошит.

середу, 27 березня 2013 р.

альфа випромінювання

Альфа випромінювання
Клацніть для запуску


Відповісти на питання :

1.Дослідити час напіврозпаду ядра полонію в залежності від кількості частинок

2.Який невідомий елемент розпався за 2,6с ?